Carril d'acer estàndard UIC 54E1

Producte: UIC Standard 54E1 Steel Rail (UIC 54 Rail)
Estàndard: EN 13674-1 / UIC 860
Pes: 54,77 kg/m
Graus disponibles: R200, R260, R260Mn, R320Cr, R350HT
Longitud: 12m, 15m, 18m, 24m, 36m (longituds personalitzades disponibles)

GNEE RAIL és un proveïdor i fabricant mundial de primer nivell de ferrocarril UIC54 (54E1 Rail). Dissenyats per a transport de mercaderies pesades-, trànsit d'alta- velocitat i xarxes ferroviàries nacionals, els nostres rails garanteixen una durabilitat i un rendiment de soldadura excepcionals.
Enviar la consulta
Xateja ara
Descripció

Gnee Steel (Tianjin) Co., Ltd. és un dels fabricants i proveïdors més fiables de ferrocarril d'acer estàndard uic 54e1 a la Xina, també admet un servei personalitzat amb un preu baix. Si us plau, no dubteu a comprar un carril d'acer estàndard uic 54e1 barat fabricat a la Xina aquí des de la nostra fàbrica.

 

Premium 54E1 Rail / UIC54 per a ferrocarrils moderns

 

Eluic54L'estàndard és un dels perfils de via ferroviària més àmpliament adoptats a tot el món. Segons la norma europea moderna (EN 13674-1), es designa com aferrocarril 54E1.

 

Dissenyat amb un perfil de ferrocarril 54e1 altament optimitzat, ofereix un equilibri perfecte entre la integritat estructural i l'eficiència-de costos. La massa lineal de54,77 kg/mfa que el rail 54e1 sigui l'opció ideal per a càrregues per eixos mitjanes--pesades, assegurant l'estabilitat de la via, reduint el desgast de les rodes- i allargant la vida útil de la vostra infraestructura ferroviària.

 

54e1 rail

 

Per què font de GNEE RAIL?

 

  • Tolerància estricta


La nostra tecnologia de rodament avançada garanteix que les dimensions del carril UIC54 es mantenen dins de toleràncies estrictes. Cada lot compleix les normes EN 13674-1 de precisió i consistència.

 

  • A punt per a la soldadura


Mantenim alta puresa metal·lúrgica amb baixes inclusions i baix hidrogen. Això fa que els nostres rails siguin adequats tant per a la soldadura a tope flaix (FBW) com per a la soldadura aluminotèrmica. El resultat és un rendiment de soldadura perfecte i menys problemes al lloc.

 

  • Experiència demostrada en exportació


Hem subministrat rails UIC54 a projectes d'Europa, el sud-est asiàtic i l'Orient Mitjà. Cada enviament segueix els estàndards internacionals i compleix els requisits d'inspecció local. Obteniu una logística fiable i un despatx de duana-sense problemes.

 

Especificacions tècniques del carril UIC54

 

Dimensions del carril UIC54

 

UIC54 (també conegut com 54E1) és un ferrocarril de fons pla-estàndard definit per EN 13674-1 amb una massa de 54,77 kg/m. S'utilitza àmpliament en línies ferroviàries d'alta-velocitat i resistents, amb una alçada de 159 mm, una amplada de la base de 140 mm, una amplada del cap de 70 mm i un gruix de web de 16 mm.

 

uic54 rail

 

Perfil Estàndard Dimensions mm Secció S missa m
H B C D E cm² kg/m
54E1 (UIC54) EN 13674-1 159,00 140,00 70,00 49,40 16,00 69,77 54,77

 

Els rails de GNEE RAIL s'ajusten estrictament al perfil de carril estàndard uic54, garantint el 100% de compatibilitat amb els sistemes de fixació de rails i plaques estàndard.

 

Composició química deperfil de ferrocarril 54e1

 

El perfil de ferrocarril 54E1 (UIC54), regit per EN 13674-1, normalment es fa amb graus d'acer d'alt-carboni i resistents al desgast, com araR260 oR350HT. La seva composició, optimitzada per a la resistència, inclou carboni (0,60%–0,80%), manganès (0,80%–1,30%) i silici (0,10%–0,50%), amb nivells màxims baixos de sofre i fòsfor (< 0.030% ).

 

R260 Propietat mecànica Composició química
Força de rendiment Resistència a la tracció Elongació Duresa C Si Mn S P H ppm O ppm
MPa kg/mm² MPa kg/mm² min HB Menor o igual a Menor o igual a Menor o igual a Menor o igual a
    Major o igual a 880   10% 260-300 0.62-0.80 0.15-0.58 0.70-1.20 0.025 0.025 2.5 20

 

R260Mn Propietat mecànica Composició química
Força de rendiment Resistència a la tracció Elongació Duresa C Si Mn S P H ppm O ppm
MPa kg/mm² MPa kg/mm² min HB Menor o igual a Menor o igual a Menor o igual a Menor o igual a
    Major o igual a 880   10% 260-300 0.55-0.75 0.15-0.60 1.30-1.70 0.025 0.035 2.5 20

 

R350HT Propietat mecànica Composició química
Força de rendiment Resistència a la tracció Elongació Duresa C Si Mn S P H ppm O ppm
MPa kg/mm² MPa + kg/mm² min HB Menor o igual a Menor o igual a Menor o igual a Menor o igual a
    Major o igual a 1175   9% 350-390 0.72-0.80 0.15-0.58 0.70-1.20 0.025 0.020 2.5 20

 

RAIL GNEEse centren en la puresa metal·lúrgica i la consistència mecànica. Tots dos afecten directament la vida i el rendiment del ferrocarril al camp. Cada lot es prova per a la resistència a la tracció, l'allargament i la duresa.

 

Sistemes de fixació compatibles per al carril 54E1

 

Com a proveïdor integral de material ferroviari,RAIL GNEEofereixen solucions d'unió i fixació del carril totalment compatibles perfectament contornades al perfil del carril uic54.

 

🔗 [UIC54 Peixes(Barres conjuntes)]:Juntes de rails resistents de 4-forats o 6 forats adaptades per a la xarxa uic54.

 

L'articulació de ferrocarril UIC54 (o 54E1) és un sistema estandarditzat de peix-resistent que s'utilitza per connectar seccions de ferrocarril de 54 kg/m, dissenyat segons l'estàndard europeu EN 13674-4 i UIC 860-O. Disponibles habitualment en configuracions de 4 o 6 forats, aquestes juntes s'utilitzen en xarxes ferroviàries globals, especialment amb acers d'alta resistència com R260 i R350HT.

 

fishplate (joint bar) for UIC54 (54E1) rail

 

UIC54 (54E1) paràmetre peix
forats Espai (mm) Longitud (m) Pes (kg/pc) Longitud (m) Pes (kg/pc)
4 forats 4 580 14.34 920 22.74
6 forats 10 630 15.6 940 22.9

 

🔗 [Pinces de rail elàstic (p. ex., SKL 14,E-Clip)] : Clips-d'alta tensió per a una fixació segura del rail-a-la travessa.RAIL GNEEpot desenvolupar i produir diversos tipus de clips de ferrocarril, com ara el tipus E-(E1609, E1809, E1817, E2007, E2009, E2055, etc.), clips de tensió SKL (SKL1, SKL3, SKL12, SKL14, SKL75, clip de calibre ràpid, clip de rail D clip, clip Deenik, així com altres clips estàndard i no estàndard-es poden personalitzar mitjançant dibuixos o mostres.

 

product-757-301

 

Item Materials Diàmetre Pes HRC Sota pressió
Tipus III 60Si2MnA ø18 0,80 kg 44-48 Major o igual a 950 kgf
e1809 60Si2MnA ø18 0,63 kg 44-48 Major o igual a 950 kgf
e1609 60Si2MnA ø16 0,43 kg 44-48 Major o igual a 950 kgf
e1813 60Si2MnA ø18 0,60 kg 44-48 Major o igual a 950 kgf
e2001 60Si2MnA ø20 0,80 kg 44-48 Major o igual a 950 kgf
e2007 60Si2MnA ø20 0,80 kg 44-48 Major o igual a 950 kgf
e2009 60Si2MnA ø20 0,80 kg 44-48 Major o igual a 950 kgf
e2055 60Si2MnA ø20 0,80 kg 44-48 Major o igual a 950 kgf
e2056 60Si2MnA ø20 0,80 kg 44-48 Major o igual a 950 kgf
e2063 60Si2MnA ø20 0,80 kg 44-48 Major o igual a 950 kgf
PR401 60Si2MnA ø20 0,97 kg 44-48 Major o igual a 950 kgf
PR415 60Si2MnA ø20 0,95 kg 44-48 Major o igual a 950 kgf
PR601A 60Si2MnA ø22 1,23 kg 44-48 Major o igual a 950 kgf
SKL-1 38Si7 ø13 0,53 kg 44-48 Major o igual a 950 kgf
SKL-3 38Si7 ø13 0,53 kg 44-48 Major o igual a 950 kgf

 

🔗 [Plaques d'unió de rails i coixinets de goma]:Coixinets-de cops dissenyats específicament per a l'amplada de la base de 140 mm del carril 54e1.

 

A coixinet de ferrocarril, també anomenada placa de goma del rail, està dissenyada entre la placa d'unió del rail i el peu del rail, feta per una estora elàstica de poliuretà, que s'interposa entre els rails d'acer i les travesses per protegir la part superior de la travessa del desgast i l'impacte.

 

rail rubber pad

 

HDPE

No. Paràmetre tècnic Unitat Requisit tècnic Valor
1 Densitat g/cm3 0.95-0.98 0.95
2 Resistència a la tracció Mpa Major o igual a 19 19
3 Elongació % >80 150
4 Punt de fusió grau 170-190 190
5 Resistència d'aïllament Ω Major o igual a 1×1010 3.5 ×1010
6 Duresa A Major o igual a 98 98(A)

 

EVA: polietilè 80%, acetat de vinil 20%

No. Paràmetre tècnic Unitat Requisit tècnic Valor
1 Densitat g/cm3 0.95-0.98 0.95
2 Resistència a la tracció Mpa Major o igual a 15 16
3 Elongació % >500 550
4 Punt de fusió grau 170-190 170
5 Resistència d'aïllament Ω Major o igual a 1×1010 5.0 ×1010
6 Duresa A Major o igual a 90 92(A)

 

Cautxú

No. Paràmetre tècnic Unitat Valor
1 Rigidesa KN 90-130
2 Duresa Shore A grau 72-80 graus
3 Resistència electrònica Ω Major o igual a 106
4 Resistència a la tracció abans de l'envelliment Mpa Major o igual a 12,5
5 Elongació abans de l'envelliment % Major o igual a 250


A placa base de lligam, també anomenada placa de sola o placa base, és una peça de placa fabricada amb acer que s'utilitza entre els rails i els lligams de travessa per tal d'ampliar l'àrea de contacte dels coixinets i mantenir el rail a la via correcta tot el temps.

 

rail tie plate

 

Nom del producte Tipus Procés Material
Plat de corbata Una sola espatlla Laminat, forja, fosa QT450-10,20#,35#, etc
Doble espatlla
Enganxeu les plaques dobles
Plaques de fixació directa

 

💬 Necessites una solució de pista completa? [Poseu-vos en contacte amb els nostres enginyers per obtenir un pressupost conjunt.]

 

GNEE RAIL exporta 130 tones de ferrocarril 54E1 a Vietnam

 

GNEE RAIL va exportar amb èxit 130 tones de ferrocarril 54e1 a Vietnam. El grau de material subministrat va serR350HT, seleccionat per la seva alta duresa i resistència al desgast sota càrregues pesades per eixos.

 

Certificat de prova del molí del perfil de ferrocarril 54E1:

 

MTC UIC54 Rail

 

 

MTC 54E1 RAIL

 

Inspecció del producte: cada lot verificat

 

Realitzem inspeccions completes a cada lot abans de l'enviament. La precisió dimensional es comprova amb les dimensions del carril uic54 per garantir la compatibilitat amb els components estàndard de la via. La qualitat de la superfície, la rectitud i l'acabat final es verifiquen a casa-. Es confirma que cada perfil de carril 54e1 coincideix amb les especificacions del perfil de carril uic54, garantint una geometria constant d'extrem a extrem.

 

GNEE RAIL's Factory

 

Certificacions: SGS, TSI i més enllà

 

Donem suport als nostres enviaments amb informes d'inspecció de tercers-SGSa petició. Això proporciona als clients una verificació independent de la composició química, les propietats mecàniques i el compliment dimensional.

 

GNEE RAIL SGSGNEE RAIL SGS

El nostre ferrocarril uic54 també es trobaTSI(Especificacions tècniques d'interoperabilitat), que confirmen la idoneïtat per al seu ús a les xarxes ferroviàries-europees. Aquestes certificacions reforcen els estàndards d'especificació del ferrocarril uic54 que seguim, inclosa la EN 13674-1.

 

GNEE RAIL TSI

 

Serveis de processament de ferrocarrils personalitzats

 

Oferim un processament personalitzat per al ferrocarril 54e1. Els clients poden sol·licitar un tall precís, perforació o acabat final per satisfer les necessitats del projecte.

 

Els clients poden sol·licitar:

 

Customized Services for UIC 54 Rail
  • Solucions de-a-longitud– Els rails es tallen amb precisió segons les vostres especificacions necessàries, minimitzant els-ajustos del lloc.

 

  • Preparació de perforació i fixació– Els forats es poden-perforar prèviament perquè coincideixin amb els vostres sistemes de subjecció, garantint una instal·lació eficient.

 

  • Recobriments protectors– Els tractaments anticorrosió -amplien la vida útil del ferrocarril en entorns difícils.

 

  • Finalitzar el processament– Els extrems es poden bisellar o mecanitzar per a unions més llises i una soldadura més fàcil.

 

Embalatge segur i solucions de lliurament global

 

L'enviament de rails d'acer pesats de llarg-longitud és complex, peròRAIL GNEEfer que sigui perfecta per als nostres clients a tot el món.

 

GNEE RAIL exports 130 tons of 54E1 rails to Vietnam
  • Empaquetament segur:Els rails s'agrupen de 3 a 5 peces per joc i es subjecten amb-cables d'acer resistents (12 mm de diàmetre, 4 corretges per paquet). Això evita els canvis durant el trànsit.

 

  • Càrrega de contenidors per a longituds estàndard:Els carrils tallats a 11,8 m o 12 m s'ajusten perfectament als contenidors estàndard de 40HQ. GNEE RAIL optimitza la càrrega per maximitzar l'espai i minimitzar el cost del transport.

 

  • Breakbulk per a carrils llargs:Per a rails de 18 m fins a 36 m, utilitzem contenidors-plans o vaixells a granel. Tots els rails reben un recobriment anticorrosió abans de l'enviament per suportar la humitat i l'exposició a la sal durant el trànsit marítim.

 

Preguntes freqüents

 

P1: Quina diferència hi ha entre els rails d'acer UIC 54 i 54E1?


A:A la indústria ferroviària moderna, UIC 54 i 54E1 fan referència al mateix perfil ferroviari. El terme "UIC 54" prové de l'antiga norma UIC 860 (Unió Internacional de Ferrocarrils), mentre que "54E1" és la designació actualitzada segons la norma europea EN 13674-1.


P2: Quan he de triar el grau R350HT en lloc de R260 per als carrils UIC 54E1?


A: L'elecció depèn de la densitat de trànsit i la curvatura de la pista. R260 (Duresa superior o igual a 260 HBW) és el grau estàndard per a vies de línia principal general amb càrregues moderades. Tanmateix, per a corbes pronunciades, seccions de transport pesat-o zones de gran-desgast, recomanem R350HT (cap endurit, superior o igual a 350 HBW).

 

P3: Quines són les longituds estàndard disponibles per a UIC 54E1 i com s'envien?


A:Normalment subministrem carrils UIC 54E1 en longituds de 12 m, 18 m o 25 m.

 

Longituds de 12 m: ideal per a contenidors estàndard de 40 peus, que ofereixen l'enviament més rendible-per al transport marítim internacional; longituds de 18m/25m: sovint es prefereix per reduir el nombre d'articulacions (augment de l'estabilitat de la via), però aquests requereixen enviaments especialitzats Breakbulk o Flat Rack, que poden implicar costos logístics més elevats. Les longituds personalitzades estan disponibles a petició per minimitzar el-tall al lloc.

 

P4: Quins sistemes de fixació del ferrocarril són compatibles amb els rails d'acer UIC 54E1?


A: El carril UIC 54E1 té una amplada de base de 140 mm. És perfectament compatible amb sistemes de fixació estàndard com ara E-clip (E2001/E2007), clip SKL (SKL12/SKL14) i sistemes de pinça KPO. En fer la comanda, especifiqueu el vostre tipus de travessa (formigó, acer o fusta) perquè puguem proporcionar les plaques de base i els coixinets de rail correctes que coincideixin amb el perfil 54E1.

 

Contacta ara

 

RAIL GNEErotllo a unes estrictes dimensions del carril uic54. Cada peça compleix els estàndards EN 13674-1. L'acabat de la superfície, la rectitud i el perfil es comprova abans de l'enviament. El nostre material té baixes inclusions i baix contingut d'hidrogen. Això facilita la soldadura, tant si utilitzeu mètodes aluminotèrmics com si feu servir.


Totes les exportacions estan avalades per informes de proves de fàbrica.-Inspeccions de tercers com SGS estan disponibles. El compliment de TSI també s'admet per als projectes que ho requereixin.

 

Contacta amb nosaltresamb la seva longitud, quantitat i qualsevol requisit de processament. Ens posarem en contacte amb tu ràpidament.

 

GNEE RAIL's factory

GNEE RAIL Annual Meeting 2026

GNEE RAILGNEE RAIL

rail steelsteel rail

Etiquetes populars: Carril d'acer estàndard uic 54e1, fabricants, proveïdors, fàbrica de ferrocarril d'acer estàndard uic 54e1 de la Xina